O paracordu

Proč kupovat paracord u nás?

na řadě webů, které ve své nabídce mají padákové šňůry – paracord se dočtete o tom, že jde o originál šňůry z USA a tato informace má navodit dojem, že výroba odjinud není v požadované kvalitě.

Měli jsme příležitost na FB profilu jednoho významného evropského importéra Paracordu z USA vidět fotografie z jeho návštěvy u amerického výrobce Paracordu v USA. Pousmáli jsme se, když jsme viděli, že americký výrobce padákových šňůr používá ve výrobě tytéž stroje vyrobené v Evropě, které používáme sami. Současně existuje v Evropě a Severní Americe jen několik málo výrobců vláken, která se pro výrobu padákových šňůr používají a všichni dodávají kvalitativně srovnatelné příze. Problémem mohou někdy být vlákna asijské výroby, ale s těmi konkrétní zkušenost nemáme. Kupujeme vlákna tradičního a osvědčeného evropského výrobce a ke každé zásilce dostáváme protokoly o pevnostech a dalších kvalitativních parametrech příze. Takže ani zde není naše produkce v ničem pozadu.

Důležité je, aby výrobky, které jsou označovány jako Paracord550 nebo Paracord typ III splňovaly podmínky specifikované v dokumentu MIL-C-5040H, které lze na internetu dohledat.

V naší výrobě si výrobky testujeme a námi vyráběné padákové šňůry co do pevnosti převyšují požadavky normy a namísto požadované pevnosti 550 lb (cca 250 kg) docilujeme pevností 2,8 –3,0 kN, což odpovídá přibližně 280 – 300 kg zatížení.

Můžete si být jistí, že nákupem padákových šňůr – Paracord 550 – u nás chybu neuděláte.

Paracord norma MIL-C-5040H

Zátěžové testy:

A takto se Paracord 550 vyrábí